CRVOTOČINA

3.50 

CRVOTOČINA 50 gr

Opis

Način čuvanja: Čuvati na suhom i tamnom mjestu na temperaturi do 25 °C.
Najbolje upotrijebiti do kraja; Otisnuto na proizvodu

Quality service ISO 9001, HACCP
Tvrtka s certificiranim sustavom upravljanja

Upozorenje:

Ne preporučuje se trudnicama i dojiljama.
Napomene:

Preporučene dnevne doze ne smiju se prekoračiti. Čuvati od dohvata male djece. Dodatak prehrani nije nadomjestak ili zamjena uravnoteženoj prehrani. Važno je pridržavati se uravnotežene i raznovrsne prehrane i zdravog načina

Narodni nazivi: Crvotočina, divji preprat, lisičjak, lisičji rep, mah od zemlje, mašina od zemlje, ometalo, parkelj, prašuljica, prečica, samolja, vilin, vinac, vučja noga, zmijina mahovina.

 

Ljekovito djelovanje: Brašno (truske ili spore) crvotočine upotrebljava se posipanjem oboljelih dijelova kože, posebno u bolesnika koji su prinuđeni dugo vremena ležati u postelji. Brašno crvotočine koristi se kod bolesti mokraćne cijevi i mjehura. Budući da brašno crvotočine pospješuje izlučivanje mokraćne kiseline, koristi se u liječenju uloga (gihta) i reumatičnih bolesti. Čitava biljka primjenjuje se u liječenju bolesti mokraćnih i spolnih organa, kod bubrežnog pijeska i grčevitih bubrežnih napada, te u liječenju skrufuloze i rahitisa. Preporučuje se kod hemoroida i kroničnih proljeva. Ipak, mora se vrlo obazrivo dozirati, jer može da izazove grčeve. Nezamjenljiva je kod svih oboljenja prostate, protiv pijeska u bubregu i bolova u njima. Zapaženo je njeno djelovanje kod upale jetre, pa čak i kod malignih promjena na ovom organu. Vrlo brzo vraća snagu bolesniku. Liječi i bešiku, naročito kada je mokrenje jako otežano. Vrećicu trave treba položiti na mjesto gdje je grč, na bubrege ili oko bešike, i grč nestaje. Rane od ležanja (dekubitis) treba posuti prahom, i one vrlo brzo nestaju, čak i kod najtežih bolesnika.